Outwell Maryville 260SA Flex Biltält
Outwell Maryville 260SA är et frittstående biltelt som i stedet for teltstenger bruker luftkanaler. Med et gulvareal på 260 x 315 cm og vinklete luftkanaler får forteltet mye bra med plass. Teltet är helt frittstående så det går bra å forlate på campingen ved en tur med bilen. Kompletter med en sovekabin for å få to ekstra soveplasser. Slussen klarer biler på en høyde mellom 175 og 200 cm.
LES MERBredde: 315 cm
Tilkoblingshøyde: 175 - 200 cm
Tilkoblingsbredde: 260 cm
Dybde: 260 cm (inkludert sol/regntak og sluse)
Gulvflate: ca 8,2 m²
Vekt: 26,4 kg
Raskt oppsett selvstående biltelt
Outwel Maryville 260SA er et biltelt med luftkanaler fra danske Outwell. Teltet er ekstremt enkelt å montere og reise, og passer de fleste biler med en høyde opp til 200 cm til listen eller taket. Fest bare teltduken i bakken med slusen mot bilen, pump opp de i teltduken integrerte kanalene som danner rammen på teltet. Fest deretter teltet via kederlisten på bilen/markisen, mot rekkverket eller over bilen. Den eneste stangen er den som sitter over beskyttelsen ved åpningen foran. Spesielt med dette teltet er at den store inngangen kan flyttes frem for å skape et beskyttet uterom om ønskelig, perfekt ved dårlig vær.
Outwell Maryville 260SA Biltelt
- Flyttbar frontpanel med nett, fire glidelåser og gardiner (bruker stålteltstang)
- Outwell Power Air System Frame teknologien gjør det enkelt å reise/montere ned samt ekstremt stabilt. Testet mot vind opp til 24 m/s
- Løse lengsgående luftkanaler som festes mellom kanalene gir ekstra stabilitet ved behov
- Selvstående og lukkbar dør i slusen gjør at det går bra å forlate ved utflukter fra campingplassen
- Fastsydd gulv gir et bedre klima i teltet og reduserer risikoen for kaldras og småkryp
- Sovekabin for to personer finnes som tilvalg (inngår ikke)
- Slusen har en dør på hver side
- Dørene mellom telt og sluse går opp helt
- Bølgede luftkanaler gir en god høyde i hele teltet (220 cm ved nocken)
- Lyst og romslig med store vinduer og en dybde på 260 cm.
- Tonede vinduer gir behagelig lys og reduserer innsyn
- Gardiner med glidelåser for enkel justering av lys og innsyn
- Outwell HookTrack System - heng taklamper eller utstyr opp til 1,5 kg langs listen (fester inngår)
- Døren foran går opp helt med eller uten myggnett
- Regn- og vindbeskyttet inngang foran
- Myggnett i begge dørene til teltet og i ventilasjonen (ikke på slusens dører)
- Duken er forsterket på alle utsatte steder
- Doble vulstband som passer skinner på 5 mm, 7 mm og VW California Rails
- Pumpe med trykkmåler, teltplugger og teltveske inngår
Hvordan du kobler teltet til bilen
Outwell HookTrack System
Outwell HookTrack System gjør det enkelt å feste lamper eller andre tilbehør i teltet. De medfølgende krokene gjør det også mulig å henge opp utstyr eller klær i teltet.
Sovekabin
Teltet er forberedt for en sovekabin som rommer to personer. Perfekt for barna eller bare for å skape mer plass i bilen.
Spørsmål og svar Air/Smart Air
1. Hvor slitesterke er luftkanalene?
Kanaler består av tre lag. Ytterst er et lag kraftig polyester, deretter et beskyttende lag PVC og så kommer selve kanalen i TPU. Konstruksjonen gjør at kanalene er mer slitesterke mot vind enn stål og fiberglassstenger. Viktig er det imidlertid at man bare bruker en pumpe med trykkmåler og ikke pumper opp et høyere trykk enn det som er angitt for teltet, da det risikerer å ødelegge kanalene.
2. Hva skjer hvis det går hull i kanalen eller en ventil går i stykker? Raser teltet sammen?
Kanaler er separerte, så det raser ikke sammen om det skulle gå hull i en kanal. De kan også repareres med et reparasjonssett eller gaffertape/silikontape. Både kanaler og ventiler er helt utskiftbare.
| Varumärke | Outwell |
| Personer | 2 |
| Tältduk | Outtex® 6000 Express RS, 100% polyester |
| Luftkanaler | Power Air System-ram för bästa prestanda |
| Maximalt tryck | 9 psi/0.6 bar |
| Stänger | Stålstänger 19 mm |
| Golv (Material) | Dubbelbelagd, vattentät 100 % polyeten |
| Packstorlek | 82 x 44 x 44 cm |
| Vikt | 26.4 kg |
| Bredd kederlist/tak | 260 cm |
| Anslutningshöjd/Höjd till list | 175 - 200 cm |
| Vulstbandstjocklek | 7 mm / 5 mm |






































BESTILL I DAG, SÅ SENDER VI PÅ MANDAG
60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr