Outwell Ashwood 3 Familjetält
3-personers campingtelt med ståhøyde, romslig sovekabin og store vinduer som passer paret eller den lille familien. Bra duk og kraftige stenger gir en god tålighet mot både vær og vind. Outwell Ashwood 3 er dessuten både enkelt å reise og har en virkelig god pakkestørrelse for sin størrelse.
Dette produktet er dessverre ikke i vår katalog for øyeblikket.
Til butikk hjemmeside »
Sitemap »
Antall personer: 3
Antall soverom: 1
Takhøyde: 200 cm
Gulvflate: ca 10 m²
Vekt: 17,3 kg
Høy komfort for paret eller den lille familien
Outwell Ashwood 3 er et familietelt som minner oss om en mindre hytte der man takket være det utstikkende taket får et beskyttelse over inngangen som beskytter både mot regn og sol. Vinklede stenger gir en stor flate med ståhøyde og store tonede vinduer gir et lyst og trivelig oppholdsrom. På varme dager kan den store døren foran åpnes helt for å bruke teltet som en beskyttet uteplass.
Outwell Ashwood 3 Familietelt
- Stabilt: testet opp til vind på 24 m/s
- Rett vegg foran og bøyde stenger gir mye plass med ståhøyde
- Fastsydd gulv i teltduken beskytter mot kaldras, fukt og insekter
- Stor inngang foran med D-formet dørr som gjør at det går å åpne opp fronten helt
- Mørkt stoff i tak og sidepaneler på soverommet samt i ytterduken over soverommet beskytter mot kveld- og morgensol
- Outwell Quick & Quiet Access: Doble dører der den indre har myggnettingpaneler og en magnetlist i midten som gir en løsning der det går å gå inn og ut av teltet med stengt dørr uten dragkedje (se film)
- Outwell Quick & Quiet Inner door - Soverommet har i tillegg til dragkedjen en magnetlist slik at den går å åpne og lukke uten dragkedje
- Tonede vinduer gir et behagelig lys samtidig som det beskytter mot innsyn og varme
- Enkelt å montere takket være fargekodede stenger og teltplugger
- Godt dimensjonert ventilasjon
- Gardiner på alle vinduer
- Innebygde insektsnett for ventilasjon og i døren
- Outwell Hook Track System - heng taklamper eller utstyr opp til 1,5 kg langs listen (10 fester inkludert)
- Kabelgjennomføring til både telt og soverom
- Neonfargede teltliner som synes bedre i mørket
Om Outwell Ashwood 3 Familietelt
Outwell Ashwood 3 er en oppgradert versjon av det tidligere populære Franklin og Oakwood 3 og er et familietelt tilpasset for paret eller familien med ett barn. Teltets design minner mest om en liten hytte med et utstikkende tak som beskytter døren mot regn og sol. Det lille taket kan også brukes til oppbevaring av sko, leker eller utstyr.
Ashwood 3 har en stor regnbeskyttet åpning foran med en D-formet dørr som kan åpnes helt på varme dager slik at teltet kan brukes som en beskyttet uteplass. Familieteltet har også et helt forseglede gulv sydd til ytterteltet, som beskytter teltet mot vind, insekter og smuss.
Takket være den kompakte pakkestørrelsen er det mange med mindre biler som velger Outwell Ashwood 3. Dette nettopp fordi man får et lyst og trivelig telt med fast gulv, stor plass med ståhøyde og høy komfort i soverommet.
Outwell Quick & Quiet
En god funksjon er at i fronten har teltet doble dører. Den ytre med store vinduer med gardiner og den indre med store meshpaneler. Den indre har også i tillegg til dragkedjen en magnetlist i midten som gjør at du kan gå inn og ut av teltet uten å åpne dragkedjen. Begge dørene kan rulles bort for å bare bruke en eller åpne opp teltet helt. Også døren til et av soverommene har i tillegg til dragkedjen en magnetlist. En løsning som gjør det lett å ta seg inn og ut av teltet på dagtid samt ta seg inn og ut av soverommet uten å måtte krangle med dragkedjer.
Outwell Crossflow Ventilation
Ventilasjonen bak kan åpnes helt for å skape ekstra luftstrøm i teltet på varme dager eller om morgenen. Også ventilasjonen foran er godt tilpasset for å få et bedre gjennomgående flow. I og med at familieteltets store åpning også har en nettdørr kan man åpne teltet helt for å holde temperaturen nede i teltet selv om det er mye småkryp i farten.
Allrommet
Takket være de store vinduene, takhøyden på 200 cm og de bøyde stengene ved taket er allrommet veldig romslig for teltets størrelse og det går bra å innrede med et mindre bord og stoler for samvær på kvelder og regnfulle dager. De tonede vinduene gir et meget behagelig lys i hele rommet samtidig som de reduserer innsynet. Teltets vinduer er dessuten utstyrt med rullgardiner som justeres i tre posisjoner, noe som gjør det enkelt å velge hvor mye lys eller innsyn man vil ha. En fordel er at også døren til soverommet kan åpnes helt for å gjøre teltet til ett stort rom.
Outwell HookTrack System
Outwell HookTrack System gjør det enkelt å feste lamper eller andre tilbehør i teltet. De medfølgende krokene gjør det også mulig å henge opp utstyr eller klær i teltet.
Soverommet
Soverommet rommer tre personer, men vi anbefaler det også for to personer da litt ekstra plass gir rom for pakking. Et kraftigere mørkt stoff i soverommet samt i ytterteltets stoff over soverommet reduserer effekten av mange teltcampers verste fiende, morgensolen. Soverommet har også en gardin som kan rulles ned over ventilasjonen for å redusere lyset som kommer inn.
Outwell Quick & Quiet
Soverommet har i tillegg til dragkedjen en magnetlist slik at døren går å åpne og lukke uten dragkedje (Outwell Quick & Quiet Inner door). En løsning som gjør at det går å ta seg inn og ut av soverommet uten å vekke resten av familien.
Øvrig
Teltduken er helt vanntett med tapede sømmer og er flammehemmende. Innerteltet er forhåndsmontert ved levering og trenger ikke å tas ned når teltet pakkes sammen. Stengene er fargekodede for enklere montering.
| Varumärke | Outwell |
| Personer | 3 |
| Antal sovrum | 1 |
| Tältduk | Outtex® 4000 Select (100% polyester taffeta) med tejpade sömmar |
| Vattenpelare | 4000 mm |
| Stänger | Duratec glasfiber Ø9.5-12,5 mm |
| Takhöjd | 200 cm i allrum, 190 cm i sovkabinen |
| Sovkabin | Dark Inner: Mörka väggar och tak med lågt ljusgenomsläpp, 100% polyester |
| Golvyta | ca 10 m² |
| Golv (konstruktion) | Fastsytt golv i hela tältet |
| Golv (Material) | 100% polyethylen (Dobbeltcoated), 10 000 mm vattenpelare |
| Packstorlek | 66 x 33 x 33 cm |
| Vikt | 17.3 kg |
| Konstruktion | Tunneltält |
| Väska/förvaring | Packväska med kompressionsremmar |
| Tonade fönster | Ja |





































BESTILL I DAG, SÅ SENDER VI PÅ FREDAG
60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr