Outwell Blackwood 5 Familjetält
Lettvekts familietelt for fem personer med to mørke soverom og et romslig oppholdsrom med ståhøyde. Store tonede vinduer i tre retninger gir et lyst og trivelig oppholdsrom. To innganger, hvorav en er regnskyddet, gjør teltet lett å plassere og gir ekstra ventilasjon på varme dager.
Dette produktet er dessverre ikke i vår katalog for øyeblikket.
Til butikk hjemmeside »
Sitemap »
Antall personer: 5
Antall soverom: 2
Takhøyde: 200 cm
Gulvflate: ca 14 m²
Vekt: 17,5 kg
Kvalitetstid for den aktive familien
Outwell Blackwood 5 er et 5-personers telt som fokuserer på detaljene som gir høy komfort på campingferien. En kraftig duk, fastsydd gulv, stabile teltstenger og den regnskjermede sideinngangen gir familieteltet høy ytelse og komfort i all slags vær. Kort sagt et sikkert valg for familien som ønsker et pålitelig og lettstelt familietelt.
Outwell Blackwood 5 Familietelt
- Stabilt: testet opp til vind på 24 m/s
- Kraftige fiberglassstenger og forsterkninger på kritiske punkter av duken
- Forseglet gulv beskytter mot insekter, vind og smuss
- Outwell Dark Inners: Mørkt stoff i tak og sidepaneler på soverommet samt i ytterduken over soverommet beskytter mot kveld- og morgensol
- Outwell Quick & Quiet Inner door - Ett soverom har i tillegg til glidelåsen en magnetlist slik at den kan åpnes og lukkes uten glidelås
- Mellomveggen i soverommet kan tas bort for å samle hele familien i ett rom
- Fargekodede stangkanaler gir enkel og rask montering
- Store tonede vinduer gir et behagelig lys og god utsikt samtidig som det beskytter mot innsyn og varme
- Innebygde gardiner som justeres i tre posisjoner
- Regnskjermet sideinngang sørger for at man ikke får inn vann i teltet.
- Ordentlig dimensjonert ventilasjon
- To åpninger gjør teltet enkelt tilgjengelig og gir ytterligere mulighet for ventilasjon. Bra for ferier i varmere klima
- Innebygde insektsnett i ventilasjonen samt nettdører i de to åpningene
- Kabelgjennomføring
- Neonfargede teltliner som synes godt i mørket
Om familieteltet Outwell Blackwood 5
Outwell Blackwood 5 er et familietelt av klassisk design tilpasset for fem personer, men vi anbefaler det også for familier på fire da litt ekstra plass i soverommet er mye verdt. Takket være den kraftigere duken, de solide Duratec-teltstengene og en unik festing på teltlinene klarer teltet en vindstyrke på opp til 24 m/s.
Teltet har to åpninger, en regnskjermet åpning på siden og en stor åpning foran. Den regnsikre sideåpningen gjør at både soveområdet og oppholdsrommet blir enkelt tilgjengelige selv ved dårlig vær, mens den store åpningen foran åpner opp teltet under varme dager.
Outwell Crossflow Ventilation
Ventilasjonen bak kan åpnes helt for å skape ekstra luftstrøm i teltet under varme dager eller om morgenen. Også ventilasjonen foran er godt tilpasset for å få et bedre gjennomstrømmende luft. Siden familieteltets to åpninger i tillegg til de vanlige dørene også har nettdører, kan man åpne teltet helt for å holde temperaturen nede selv om det er mye småkryp i farten.
Oppholdsrommet
Oppholdsrommet er romslig og det går fint å møblere det med bord og stoler for fem personer. De store tonede vinduene gir i tillegg til en god utsikt også et meget behagelig lys i hele rommet samtidig som de minimerer innsynet. Teltets vinduer er dessuten utstyrt med rullgardiner som justeres i tre posisjoner, noe som gjør det enkelt å velge hvor mye lys eller innsyn man ønsker.
Outwell HookTrack System
Outwell HookTrack System gjør det enkelt å feste lamper eller andre tilbehør i teltet. De medfølgende krokene gjør det også mulig å henge opp utstyr eller klær i teltet.
Soverommet
Soverommet i Outwell Blackwood 5 er delt opp i to soverom med plass til tre personer i ett og to personer i det andre. Veggen mellom soverommene kan tas bort for å samle hele familien i ett stort soverom. Et kraftigere mørkt stoff i soverommet samt i ytterteltets stoff over soverommet reduserer effekten av mange teltcamperes verste fiende, morgensolen. Soverommet har også en gardin som kan rulles ned over ventilasjonen for å redusere lyset som kommer inn.
Outwell Quick & Quiet
Det store soverommet har i tillegg til glidelåsen en magnetlist slik at døren kan åpnes og lukkes uten glidelås (Outwell Quick & Quiet Inner door). En løsning som gjør at man kan komme seg inn og ut av soverommet uten å vekke resten av familien.
Øvrig
Teltduken er helt vanntett med tapede sømmer og er flammehemmende. Dørene i ytterteltet er også utstyrt med glidelåser som går i nederkanten slik at man kan få dem tette mot gulvet. Innerteltet er forhåndsmontert ved levering og trenger ikke å tas løs når teltet pakkes sammen. Stengene er fargekodede for enklere montering.
| Varumärke | Outwell |
| Personer | 5 |
| Tältduk | Outtex® 4000 Select, 100% polyester |
| Vattenpelare | 4000 mm |
| Stänger | Duratec glasfiber 9.5-12.5 mm |
| Sovkabin | Dark Inner: Mörka väggar och tak med lågt ljusgenomsläpp, 100% polyester |
| Golv (Material) | Dubbelbelagd, vattentät 100 % polyeten |
| Packstorlek | 66 x 35 x 35 cm |
| Vikt | 17,5 kg |
| Monteringstid | Inflyttningsbart: 7 minuter 15 minuter inklusive alla linor och fästpunter |
| Väska/förvaring | Väska med kraftiga band för att kunna bära tältet kortare avstånd |
| Färg | Grön |
| Innertält material | Andningsbar, 100 % polyester |
Dette produktet har kun vurderinger, men ingen anmeldelser.








































60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr