Outwell Lawndale 4 Familietelt
Familietelt for den aktive familien som leter etter et telt som er enkelt å sette opp, men som har plass til å samles i dårlig vær eller om kvelden. Fastsydd gulv under hele teltet gir et godt klima inne i teltet og beskytter mot kaldras, fukt og småkryp. Et romslig oppholdsrom med takhøyde og plass til møbler. Soveavdeling med to soverom der mellomveggen kan åpnes hvis man ønsker å samle familien i ett stort soverom.
Dette produktet er dessverre ikke i vår katalog for øyeblikket.
Til butikk hjemmeside »
Sitemap »
Antall personer: 4
Antall soverom: 2
Takhøyde: 200 cm
Gulvflate: ca 12 m²
Vekt: 15,4 kg
Lett og stabilt familietelt
Outwell Lawndale 4 er et telt som minner oss om en mindre hytte. To soverom og et stort oppholdsrom gir god plass til å tilbringe tid i teltet. Takket være en rett vegg og det utstikkende taket foran får teltet både en større del med ståhøyde samt et beskyttelse over inngangen som beskytter både mot regn og sol.
Outwell Lawndale 4
- Stabilt: testet opp til vind på 24 m/s
- Oppholdsrom som rommer bord og stoler for fire personer
- Fastsydd gulv i teltduken beskytter mot kaldras, fukt og insekter
- Enkelt å montere takket være fargemerkede stenger
- Regnsikret åpning foran samt ekstra åpning på siden
- Godt dimensjonert ventilasjon (bak, under vinduene og gjennom dørene)
- Innebygde insektnett for ventilasjon og nettdører for begge åpningene
- Innebygde gardiner
- Kabelgjennomføring, lampesløyfefester og krok for taklampe
- Neongule teltliner som er godt synlige
- Nettlommer for oppbevaring i soverommene
Om Outwell Lawndale 4
Outwell Lawndale 4 er et familietelt tilpasset for grupper på opptil fire personer der både soveområdet og oppholdsrommet har god plass. Teltets design minner mest om en hytte med et utstikkende tak som beskytter døren mot regn og sol. Det lille taket kan også brukes til oppbevaring av sko, leker eller utstyr.
Teltet har to dører, begge med regnsikre glidelåser og innebygde nettdører. Dette gjør at teltet er lett å ventilere på varmere dager. Teltet har også et forseglede gulv sydd til ytterteltet, som beskytter teltet mot vind, insekter og smuss.
Oppholdsrommet
Takket være de store vinduene og takhøyden på 200 cm føles oppholdsrommet lyst og luftig. Teltets vinduer er utstyrt med rullbare gardiner som justeres i tre nivåer, noe som gjør det enkelt å velge hvor mye lys eller innsyn man ønsker. Oppholdsrommet kan også enkelt møbleres med bord og stoler og rommer uten problemer en familie med to barn.
Soveområdet
Soveområdet er delt opp i to soverom med plass til to personer i hvert rom. Veggen i midten av soverommet kan også enkelt tas bort hvis man ønsker å samle hele familien i ett stort soverom.
Øvrig
Teltet har en ordentlig god ventilasjon med en bred ventil bak samt store ventiler under vinduene. Alle ventiler kan reguleres for å få ønsket luftstrøm. Teltduken er helt vanntett med tapede sømmer og er flammehemmende. Innerteltet er forhåndsmontert ved levering og trenger ikke å tas ut når teltet pakkes sammen. Stengene er fargemerkede for enklere montering.
| Varumärke | Outwell |
| Personer | 4 |
| Antal sovrum | 2 |
| Tältduk | Outtex® 3000, 100% polyester |
| Vattenpelare | 3000 mm |
| Stänger | Duratec glasfiber 8.5/11-12.7 mm |
| Takhöjd | 200 cm i allrum, 185 cm i sovkabinen |
| Sovkabin | 100% Polyester |
| Golvyta | ca 12 m² |
| Golv (konstruktion) | Fastsytt tältgolv under hela tältet |
| Golv (Material) | Dubbelbelagd, vattentät 100 % polyeten |
| Packstorlek | 73 x 25 x 25 cm |
| Vikt | 15,4 kg |
| Väska/förvaring | Väska med kraftiga band för att kunna bära tältet kortare avstånd |
| Tonade fönster | Ja |
Dette produktet har kun vurderinger, men ingen anmeldelser.




















60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr