Outwell Lindale 3PA Familietelt 2020 (Utsolgt)
Kom raskt på plass med dette hurtigoppsatte trepersoners teltet fra Outwell som bruker luftkanaler i stedet for vanlige stenger. Et mørklagt soverom som passer paret, familien med ett barn eller deg som camperer alene med barna. Åpning foran gjør at teltet kan åpnes helt opp på varme dager for å bruke allrommet som et beskyttet uterom.
OBS: Outwell Lindale 3PA 2020 er utgått og er erstattet av en ny versjon som du finner her.
Dette produktet er dessverre ikke i vår katalog for øyeblikket.
Til butikk hjemmeside »
Sitemap »
Antall personer: 3
Takhøyd: 210 cm
Gulvflate: ca 9 m² (ekskl. solbeskyttelse)
Vekt: 15,3 kg
For paret eller den mindre familien
Tenk deg å slippe å bruke teltstenger når dere skal reise teltet. Med Outwell Lindale 3PA er det mulig. Det eneste man trenger å gjøre er å feste teltduken på bakken, deretter pumper man opp hver kanal med den medfølgende pumpen. Den eneste stangen som inngår er den for sol-/regnbeskyttelsen foran, som er enkel å montere når teltet er reist. Fest deretter teltlinene, og teltet er klart til bruk. Enkelt, smart og raskt. Man slipper med andre ord det mest tidkrevende momentet med å montere sammen, tre inn og reise teltet med stenger.
Outwell Lindale 3PA Familietelt
- Rigid Air-teknologien gjør det enkelt å reise/montere ned. Pump opp de fire kanalene i stedet for å bruke stenger.
- Stabilt: testet mot vind opp til 24 m/s
- Forseglet gulv beskytter mot insekter, vind og smuss
- Soltak/regnbeskyttelse foran
- Allrom med store vinduer i tre retninger og en takhøyd på 210 cm
- Mørkt kraftig stoff med lav lysgjennomslipp i sovekabinen. Slipper gjennom mindre lys og reduserer effekten av morgensolen
- Outwell Quick & Quiet Inner door - Sovrummet har i tillegg til glidelåsen en magnetlist, slik at døren kan åpnes og lukkes uten glidelås
- Tonede vinduer gir et behagelig lys samtidig som det beskytter mot innsyn og varme
- Innebygde gardiner som kan festes i tre posisjoner
- Outwell Hook Track System - heng taklamper eller utstyr opp til 1,5 kg langs listen (fester inngår)
- Ordentlig dimensjonert ventilasjon
- Innebygde insektnett i ventilasjonen samt i dørråpningen
- Kabelgjennomføring for enkel håndtering av strøm
- Neonfargede teltliner som synes godt i mørket
- Pumpe med trykkmåler samt reparasjonssett for teltduken inngår
Om Outwell Lindale 3PA Familietelt
Outwell Lindale 3PA er et familietelt tilpasset for paret, familien med ett barn, eller takket være at det kan reises alene, også for deg som camperer alene med barn. I stedet for stenger bruker det Outwells Rigid Air-teknologi, hvor man har byttet ut stengene med luftkanaler for enkel montering. De tre kanalene pumpes enkelt opp via ventilen i nedre kant på den ene siden av teltet. Den eneste stangen som inngår er den for soltaket, og den kan man montere når teltet er reist. Teltet er med andre ord enkelt å reise for en person. I tillegg til den enkle monteringen har teltet en solid teltduk som ikke bare motstår regn og vind, men også rasler mindre enn enklere duker når den beveger seg. Store vinduer gir et lyst og trivelig telt, og ønsker man å redusere innsynet, finnes det gardiner på samtlige vinduer.
Familieteltets dørr dekker hele fronten, så det er lett å åpne opp teltet på varme dager og bruke allrommet som et beskyttet uterom. Døren er også utstyrt med et myggnett for å muliggjøre ekstra ventilasjon på varme dager. Taket foran beskytter inngangen mot regn.
Allrommet
Allrommet er stort nok til å møblere med et mindre bord og stoler for tre personer, og likevel enkelt kunne ta seg inn og ut av sovekabinen. De store tonede vinduene gir et meget behagelig lys i hele rommet samtidig som de minimerer innsynet. Teltets vinduer er dessuten utstyrt med sammenrullbare gardiner som justeres i tre posisjoner, noe som gjør det enkelt å velge hvor mye lys eller innsyn man ønsker.
Outwell HookTrack System
Outwell HookTrack System gjør det enkelt å feste lamper eller andre tilbehør i teltet. De medfølgende krokene gjør det også mulig å henge opp utstyr eller klær i teltet.
Sovekabinen
Sovekabinen består av et soverom med plass til tre personer, men kan med fordel brukes av to for å få ekstra plass til bagasje. Et kraftigere mørkt stoff i sovekabinen samt i ytterteltets stoff over sovekabinen reduserer effekten av mange telcampers verste fiende, morgensolen.
Outwell Quick & Quiet
Det ene soverommet har i tillegg til glidelåsen en magnetlist, slik at den kan åpnes og lukkes uten glidelås (Outwell Quick & Quiet Inner door). En løsning som gjør at det går å ta seg inn og ut av sovekabinen uten å vekke resten av familien.
Øvrig
Teltet har en ordentlig dimensjonert ventilasjon som enkelt kan reguleres for å få ønsket luftstrøm. Teltduken er helt vanntett med tapede sømmer og er flammehemmende. Det har også et forseglet gulv sydd til ytterteltet, som beskytter teltet mot vind, insekter og smuss. Innerteltet er forhåndsmontert ved levering og trenger ikke å tas ut når teltet pakkes sammen.
Spørsmål og svar Rigid Air/Smart Air
1. Hvor sterke er luftkanalene?
Kanalene består av tre lag. Ytterst er et lag kraftig polyester, deretter et beskyttende lag PVC, og så kommer selve kanalen i TPU. Konstruksjonen gjør at kanalene er mer robuste mot vind enn stål- og fiberglassstenger. Viktig er imidlertid at man bare bruker den medfølgende pumpen og ikke pumper opp et høyere trykk enn 0,8 bar, da det risikerer å ødelegge kanalene.
2. Hva skjer hvis det går hull i kanalen eller en ventil går i stykker? Raser teltet sammen?
Kanalene er separate i Rigid Air teltene og separert med ventiler i Smart Air teltene. Så teltet raser ikke sammen hvis det skulle gå hull. Alle kanalene kan enkelt byttes ut, og er det et mindre hull kan man også reparere det midlertidig med gaffateip eller silikonteip. Skulle en ventil i teltene slutte å fungere, kan de også enkelt byttes ut.
| Varumärke | Outwell |
| Personer | 3 |
| Antal sovrum | 1 |
| Tältduk | Outtex® 4000 Select, 100% polyester |
| Vattenpelare | 4000 mm |
| Luftkanaler | Outwell Rigid Air System |
| Maximalt tryck | 9 psi/0.6 bar |
| Stänger | Duratec glasfiber 8.5 mm |
| Takhöjd | 210 cm i allrum, 200 cm i sovkabinen |
| Sovkabin | Mörka väggar och tak med lågt ljusgenomsläpp, 100% polyester |
| Golvyta | ca 9 m² (exkl solskydd) |
| Golv (konstruktion) | Fastsytt golv i hela tältet |
| Golv (Material) | Dubbelbelagd, vattentät 100 % polyeten |
| Packstorlek | 71 x 36 x 36 cm |
| Vikt | 15,3 kg |
| Konstruktion | Tunneltält |
| Väska/förvaring | Komprimerbar bärväska för kompakt storlek |
| Tonade fönster | Ja |

























BESTILL I DAG, SÅ SENDER VI PÅ MANDAG
60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr