Outwell Lindale 3PA Familietelt
Kom raskt på plass med dette hurtigoppsatte 3-personers teltet fra Outwell som bruker luftkanaler i stedet for vanlige stenger. Et mørklagt soverom som passer for paret, familien med ett barn eller deg som camperer alene med barna. Et oppholdsrom med fastsydd gulv som har plass til tre stoler og et mindre bord gir et godt område for å spise og sosialisere.
LES MERAntall personer: 3
Takhøyd: 210 cm
Gulvflate: ca 9 m² (ekskl. solbeskyttelse)
Vekt: 16,4 kg
For paret eller den mindre familien
Tenk deg å slippe å bruke teltstenger når dere skal reise teltet. Med Outwell Lindale 3PA er det mulig. Det eneste man trenger å gjøre er å feste teltduken på bakken, deretter pumper man opp hver kanal med den medfølgende pumpen. Den eneste stangen som inngår er den for sol-/regnbeskyttelsen foran, som er enkel å montere når teltet er reist. Fest deretter teltlinene, og teltet er klart til bruk. Enkelt, smart og raskt. Man slipper med andre ord det mest tidkrevende momentet med å montere sammen, tre inn og reise teltet med stenger.
Outwell Lindale 3PA Familietelt
- Rigid Air-teknologien gjør det enkelt å reise/montere ned. Pump opp de fire kanalene i stedet for å bruke stenger.
- Stabilt: testet mot vind opp til 24 m/s
- Forseglet gulv beskytter mot insekter, vind og smuss
- Soltak/regnskydd foran
- Allrom med store vinduer i tre retninger og en takhøyd på 210 cm
- Mørkt stoff i tak og sidepaneler på soverommet samt i ytterduken over soverommet beskytter mot kveld- og morgensol - perfekt for barnefamilier
- Outwell Quick & Quiet Inner door - Soverommet har i tillegg til glidelåsen en magnetlist, slik at døren kan åpnes og lukkes uten glidelås
- Tonede vinduer gir et behagelig lys samtidig som det beskytter mot innsyn og varme
- Innebygde gardiner som kan festes i tre posisjoner
- Outwell Hook Track System - heng taklamper eller utstyr opp til 1,5 kg langs listen (fester inngår)
- Ordentlig dimensjonert ventilasjon
- Innebygde insektsnett i ventilasjonen samt i dørråpningen
- Kabelgjennomføring for enkel håndtering av strøm
- Neonfargede teltliner som synes godt i mørket
- Pumpe med trykkmåler samt reparasjonssett for teltduken inngår
Om Outwell Lindale 3PA Familietelt
Outwell Lindale 3PA er et familietelt tilpasset for paret, familien med ett barn, eller takket være at det kan reises alene, også for deg som camper alene med barn. I stedet for stenger bruker det Outwells Rigid Air-teknologi, hvor man har byttet ut stengene med luftkanaler for enkel montering. De tre kanalene pumpes enkelt opp via ventilen i nedre kant på den ene siden av teltet. Den eneste stangen som inngår er den for soltaket, og den kan man montere når teltet er reist. Teltet er med andre ord enkelt å reise for en person. I tillegg til den enkle monteringen har teltet en solid teltduk som ikke bare står imot regn og vind, men også rasler mindre enn enklere duker når den beveger seg. Store vinduer gir et lyst og trivelig telt, og ønsker man å redusere innsynet, finnes det gardiner på alle vinduer.
Familieteltets dør dekker hele fronten, så det er lett å åpne opp teltet på varme dager og bruke allrommet som et beskyttet uterom. Taket foran beskytter inngangen mot regn.
Outwell Crossflow Ventilation
Ventilasjonen bak kan åpnes helt for å skape ekstra luftstrøm i teltet på varme dager eller om morgenen. Også ventilasjonen foran er godt tilpasset for å få et bedre gjennomstrømmende flow. Teltets dør er også utstyrt med et myggnett for å muliggjøre ekstra ventilasjon på varme dager.
Allrommet
Allrommet er stort nok til å møblere med et mindre bord og stoler for tre personer, og likevel enkelt kunne ta seg inn og ut av soverommet. De store tonede vinduene gir et meget behagelig lys i hele rommet samtidig som de minimerer innsynet. Teltets vinduer er dessuten utstyrt med sammenrullbare gardiner som justeres i tre posisjoner, noe som gjør det enkelt å velge hvor mye lys eller innsyn man ønsker.
Outwell HookTrack System
Outwell HookTrack System gjør det enkelt å feste lamper eller andre tilbehør i teltet. De medfølgende krokene gjør det også mulig å henge opp utstyr eller klær i teltet.
Soverommet
Soverommet består av et rom med plass til tre personer, men kan med fordel brukes av to for å få ekstra plass til bagasje. Et kraftigere mørkt stoff i soverommet samt i ytterteltets stoff over soverommet reduserer effekten av mange teltcamperes verste fiende, morgensolen. Soverommet har også en gardin som kan rulles ned over ventilasjonen for å redusere lyset som kommer inn.
Outwell Quick & Quiet
Det ene soverommet har i tillegg til glidelåsen en magnetlist, slik at det kan åpnes og lukkes uten glidelås (Outwell Quick & Quiet Inner door). En løsning som gjør at man kan ta seg inn og ut av soverommet uten å vekke resten av familien.
Øvrig
Teltduken er helt vanntett med tapede sømmer og er flammehemmende. Det har også et forseglet gulv sydd til ytterteltet, som beskytter teltet mot vind, insekter og smuss. Innerteltet er forhåndsmontert ved levering og trenger ikke å tas ut når teltet pakkes sammen.
Spørsmål og svar Rigid Air/Smart Air
1. Hvor sterke er luftkanalene?
Kanaler består av tre lag. Ytterst er et lag kraftig polyester, deretter et beskyttende lag PVC, og så kommer selve kanalen i TPU. Konstruksjonen gjør at kanalene er mer robuste mot vind enn stål- og fiberglassstenger. Viktig er imidlertid at man kun bruker den medfølgende pumpen og ikke pumper opp et høyere trykk enn 0,8 bar, da det kan skade kanalene.
2. Hva skjer hvis det går hull i kanalen eller en ventil går i stykker? Raser teltet sammen?
Kanaler er separate i Rigid Air-teltene og separert med ventiler i Smart Air-teltene. Så teltet raser ikke sammen hvis det skulle gå hull. Alle kanaler kan enkelt byttes ut, og hvis det er et mindre hull kan man også reparere det midlertidig med gaffateip eller silikonteip. Skulle en ventil i teltene slutte å fungere, kan de også enkelt byttes ut.
| Varumärke | Outwell |
| Personer | 3 |
| Antal sovrum | 1 |
| Tältduk | Outtex® 4000 Select, 100% polyester |
| Vattenpelare | 4000 mm |
| Luftkanaler | Outwell Rigid Air System |
| Maximalt tryck | 9 psi/0.6 bar |
| Stänger | Duratec glasfiber 8.5 mm |
| Takhöjd | 210 cm i allrum, 200 cm i sovkabinen |
| Sovkabin | Mörka väggar och tak med lågt ljusgenomsläpp, 100% polyester |
| Golvyta | ca 9 m² (exkl solskydd) |
| Golv (konstruktion) | Fastsytt golv i hela tältet |
| Golv (Material) | Dubbelbelagd, vattentät 100 % polyeten |
| Packstorlek | 80 x 36 x 36 cm |
| Vikt | 16,4 kg |
| Konstruktion | Tunneltält |
| Väska/förvaring | Komprimerbar bärväska för kompakt storlek |
| Tonade fönster | Ja |
Dette produktet har kun vurderinger, men ingen anmeldelser.



























BESTILL I DAG, SÅ SENDER VI PÅ MANDAG
60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr