Outwell Oakwood 5 Familietelt
Pakkvennlig familietelt med ståhøyde og store vinduer for opptil fem personer. To mørke soverom, et lyst og trivelig oppholdsrom samt gode stenger og et kraftig duk med fastsydd gulv gir veldig mye telt for pengene.
Dette produktet er dessverre ikke i vår katalog for øyeblikket.
Til butikk hjemmeside »
Sitemap »
Antall personer: 5
Antall soverom: 2
Takhøyd: 200 cm
Gulvflate: ca 11,5 m²
Vekt: 16,5 kg
Pakkvennlig campinghytte
Outwell Oakwood 5 er videreutviklingen av den tidligere så populære Outwell Franklin 5. Oakwood 5 er et familietelt som minner oss om en mindre hytte der man takket være det utstikkende taket får et beskyttelse over inngangen som beskytter både mot regn og sol. En stor fordel med teltet er at det både er enkelt å montere og pakkvennlig for sin størrelse, noe som gjør det til en favoritt for de som reiser med et mer begrenset pakkested. Nytt med Oakwood 5 er en oppdatert sovekabin med mindre lysgjennomslipp og som i tillegg til glidelåsen også kan åpnes med en magnetlist for å enklere komme inn og ut av sovekabinen (Outwell Quick and Quiet).
Outwell Oakwood 5 Familietelt
- Stabilt: testet opp til vindstyrker på 24 m/s
- Rett vegg foran og bøyd stenger gir mye plass med ståhøyd
- Fastsydd gulv i teltduken beskytter mot kaldras, fukt og insekter
- Mørkt stoff i tak og sidepaneler på sovekabinen samt i ytterduken over sovekabinen beskytter mot kvelds- og morgensol - perfekt for barnefamilier
- Outwell Quick & Quiet Inner door - Ett soverom har i tillegg til glidelåsen en magnetlist så den kan åpnes og lukkes uten glidelås
- Mellomveggen i sovekabinen kan tas bort for å samle hele familien i ett rom
- Stor inngang foran som gør at man kan åpne opp fronten helt
- Pakkvennlig for sin størrelse (73 x 30 x 30 cm)
- Tonede vinduer gir et behagelig lys samtidig som det beskytter mot innsyn og varme
- Enkelt å montere takket være fargekodede stenger og teltplugger
- Godt dimensjonert ventilasjon
- Innebygde gardiner på vinduene
- Innebygde insektsnett for ventilasjon og nettingdørr i åpningen foran
- Outwell Hook Track System - heng taklamper eller utstyr opp til 1,5 kg langs listen (10 festepunkter inkludert)
- Kabelgjennomføring til både telt og sovekabin
- Neonfargede teltlinjer som er godt synlige i mørket
Outwell Oakewood 3 & 5
Om Outwell Oakwood 5 Familietelt
Outwell Oakwood 5 er et familietelt tilpasset for selskap på opptil fem personer. Teltets design minner mest om en liten hytte med et utstikkende tak som beskytter døren mot regn og sol. Det lille taket kan også brukes til oppbevaring av sko, leker eller utstyr. Takket være den kompakte pakkestørrelsen er det mange med mindre biler som velger Oakwood 5. Dette nettopp fordi man får et lyst og trivelig telt med ståhøyd, fastsydd gulv samt et allrom som er stort nok til at man kan sitte inne og spise og sosialisere på regnfulle dager.
Outwell Oakwood 5 har en stor regnbeskyttet åpning foran som også er utstyrt med myggnett for ventilasjon på varme dager. Døren som er D-formet går åpne helt og under varme dager kan teltet brukes som en beskyttet uteplass. Familieteltet har også et helt forseglede gulv sydd til ytterteltet, som beskytter teltet mot vind, insekter og smuss.
Outwell Crossflow Ventilation
Ventilasjonen bak kan åpnes helt for å skape ekstra luftstrøm i teltet på varme dager eller om morgenen. Også ventilasjonen foran er godt tilpasset for å få et bedre gjennomstrøm. I og med at familieteltets to åpninger i tillegg til de vanlige dørene også har nettingdører, kan man åpne teltet helt for å holde temperaturen nede i teltet selv om det er mye småkryp i farten.
Allrommet
Takket være de store vinduene, takhøyd på 200 cm og de bøydde stengene ved taket, er allrommet veldig romslig for teltets størrelse og det går bra å innrede med et bord og stoler for sosialisering på kvelder og regnfulle dager. De tonede vinduene gir et meget behagelig lys i hele rommet samtidig som de reduserer innsynet. Teltets vinduer er utstyrt med rullgardiner som justeres i tre posisjoner, noe som gjør det enkelt å velge hvor mye lys eller innsyn man ønsker. En fordel er at også døren til sovekabinen går åpne helt for å gjøre teltet til ett stort rom.
Outwell HookTrack System
Outwell HookTrack System gjør det enkelt å feste lamper eller andre tilbehør i teltet. De medfølgende krokene gjør det også mulig å henge opp utstyr eller klær i teltet.
Sovekabinen
Sovekabinen i Outwell Oakwood 5 er delt opp i to soverom med plass til to personer i ett og tre personer i det andre. Veggen mellom soverommene kan tas bort for å samle hele familien i ett stort soverom. Et kraftigere mørt stoff i sovekabinen samt i ytterteltets stoff over sovekabinen reduserer effekten av morgensolen. Sovekabinen har også en gardin som kan rulles ned over ventilasjonen for å redusere lyset som kommer inn via den.
Outwell Quick & Quiet
Det store soverommet har i tillegg til glidelåsen en magnetlist så døren går åpne og lukkes uten glidelås (Outwell Quick & Quiet Inner door). En løsning som gjør at man kan ta seg inn og ut av sovekabinen uten å vekke resten av familien.
Øvrig
Teltduken er helt vanntett med tapede sømmene og er flammehemmende. Dørene i ytterteltet er også utstyrt med glidelåser som går i nederkanten så man kan få dem tette mot gulvet. Innerteltet er forhåndsmontert ved levering og trenger ikke å tas ned når teltet pakkes sammen. Stengene er fargekodet for enklere montering.
| Varumärke | Outwell |
| Personer | 5 |
| Antal sovrum | 2 |
| Tältduk | Outtex® 4000 Select (100% polyester taffeta) med tejpade sömmar |
| Vattenpelare | 4000 mm |
| Stänger | Duratec glasfiber Ø9.5-12,5 mm |
| Takhöjd | 200 cm i allrum, 190 cm i sovkabinen |
| Sovkabin | Dark Inner: Mörka väggar och tak med lågt ljusgenomsläpp, 100% polyester |
| Golvyta | ca 11,5 m² |
| Golv (konstruktion) | Fastsytt golv i hela tältet |
| Golv (Material) | 100% polyethylen (Dobbeltcoated), 10 000 mm vattenpelare |
| Packstorlek | 73 x 30 x 30 cm |
| Vikt | 16,5 kg |
| Konstruktion | Tunneltält |
| Väska/förvaring | Packväska med kompressionsremmar |
| Tonade fönster | Ja |
Dette produktet har kun vurderinger, men ingen anmeldelser.


































60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr