Outwell Odessa 5 Familietelt
Lettvekts familietelt for fem personer med to mørke soverom og et romslig oppholdsrom med ståhøyde. Store tonede vinduer i tre retninger gir et lyst og trivelig oppholdsrom. To innganger, hvorav en er regnskyddet, gjør teltet lett å plassere og gir ekstra ventilasjon på varme dager.
Dette produktet er dessverre ikke i vår katalog for øyeblikket.
Til butikk hjemmeside »
Sitemap »
Antall personer: 5
Antall soverom: 2
Takhøyde: 200 cm
Gulvflate: ca 15 m²
Vekt: 17 kg
Enkelt å sette opp og romslig
Outwell Odessa 5 er et 5-personers telt som fokuserer på detaljene som gir et enkelt telt med høy komfort på campingferien. Et godt duk, fastsydd gulv, stabile teltstenger og den ekstra inngangen på siden gir familieteltet høy ytelse og komfort i all slags vær. Kort sagt et sikkert valg for familien som ønsker et pålitelig og enkelt familietelt.
Outwell Odessa 5 Familietelt
- Stabilt: testet opp til vind på 20 m/s
- Romslig oppholdsrom på 250 x 320 cm
- Fastsydd gulv i teltduken beskytter mot kaldras, fukt og insekter
- Enkelt å montere takket være fargemerkede stenger
- Stor åpning foran samt ekstra åpning på siden
- Godt dimensjonert ventilasjon (bak, under vinduene og gjennom dørene)
- Innebygde insektnett for ventilasjon og nettingdører for begge åpningene
- Innebygde gardiner
- Kabelgjennomføring, lampesløyfer og krok for taklampe
- Neongule teltliner som er godt synlige
- Nettlommer for oppbevaring i soverommene
Om familieteltet Outwell Odessa 5
Outwell Odessa 5 er et familietelt av klassisk design tilpasset for fem personer, men vi anbefaler det også for familier på fire da litt ekstra plass i soverommet er mye verdt. Teltet har to åpninger, en mindre åpning på siden og en stor åpning foran. Sideåpningen gjør at både soveområdet og oppholdsrommet blir lett tilgjengelige, og den store åpningen foran åpner opp teltet på varme dager.
Oppholdsrommet
Takket være de store vinduene og takhøyden på 200 cm føles oppholdsrommet lyst og luftig. Teltets vinduer er utstyrt med rullbare gardiner som justeres i tre nivåer, noe som gjør det enkelt å velge hvor mye lys eller innsyn man ønsker. Oppholdsrommet kan også enkelt møbleres med bord og stoler og rommer uten problemer en familie med tre barn.
Soverommet
Soverommet er delt opp i to soverom med plass til to henholdsvis tre personer. Veggen mellom soverommene kan også enkelt tas bort hvis man ønsker å samle hele familien i ett stort soverom.
Øvrig
Teltet har en ordentlig ventilasjon med en bred ventil bak samt store ventiler under vinduene. Alle ventiler kan reguleres for å få ønsket luftstrøm. Teltduken er helt vanntett med tapede sømmer og er flammehemmende. Innerteltet er forhåndsmontert ved levering og trenger ikke å tas ut når teltet pakkes sammen. Stengene er fargemerkede for enklere montering.
| Varumärke | Outwell |
| Personer | 5 |
| Tältduk | Outtex® 3000, 100% polyester |
| Vattenpelare | 3000 mm |
| Stänger | Duratec glasfiber 11-12.7 mm |
| Sovkabin | Dark Inner: Mörka väggar och tak med lågt ljusgenomsläpp, 100% polyester |
| Golv (Material) | Dubbelbelagd, vattentät 100 % polyeten |
| Packstorlek | 68 x 33 x 33 cm |
| Vikt | 17 kg |
| Väska/förvaring | Väska med kraftiga band för att kunna bära tältet kortare avstånd |
| Innertält material | Andningsbar, 100 % polyester |



















BESTILL I DAG, SÅ SENDER VI I MORGEN
60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr