Outwell Sky 4 Tält
Familietelt for den aktive familien med opptil to barn som leter etter et telt som er enkelt å sette opp, men som også har plass til å samles om kvelden eller ved dårlig vær. Fastsydd gulv under hele teltet gir et godt klima inne i teltet og beskytter mot kaldras, fukt og småkryp. Et oppholdsrom med plass til møbler gir et sted å sitte og samles om kveldene og ved dårlig vær. Soveavdeling med mørkere vegger og to soverom der mellomveggen kan åpnes hvis man ønsker å samle familien i ett stort soverom.
Dette produktet er dessverre ikke i vår katalog for øyeblikket.
Til butikk hjemmeside »
Sitemap »
Antall personer: 4
Antall soverom: 2
Takhøyde: 200 cm
Gulvflate: ca 12 m² (ekskl. soltak)
Vekt: ca 15,4 kg
Stort og pakkvennlig campingtelt
Outwell Sky 4 ær et telt som minner oss om en mindre hytte. To soverom og et stort oppholdsrom gir god plass til å tilbringe tid i teltet. Takket være det utstikkende taket foran, får teltet både en større del med takhøyde samt et beskyttelse over inngangen som beskytter mot både regn og sol.
Outwell Sky 4 Familietelt
- Stabilt: testet opp til vind på 24 m/s
- Oppholdsrom på 160 x 300 cm
- Soverom med mørkere stoff for mindre lysinnslipp
- Fastsydd gulv i teltduken beskytter mot kaldras, fukt og insekter
- Enkelt å montere takket være fargekodede stenger
- Regnbeskyttet åpning foran samt ekstra åpning på siden
- God ventilasjon (stor ventil bak og gjennom døren)
- Innebygde insektnett for ventilasjon og ekstra nettdør foran
- Innebygde gardiner
- Kabelgjennomføring, lampesløyfer og krok for taklampe
- Neongule teltliner som er godt synlige
- Nettlommer for oppbevaring i soverommene
Om Outwell Sky 4
Outwell Sky 4 ær et familietelt tilpasset familier med opptil to barn der både soveplassen og oppholdsrommet har god plass. Teltets design minner mest om en hytte med et utstikkende tak som beskytter døren mot regn og sol. Det lille taket kan også brukes til oppbevaring av sko, leker eller utstyr.
Teltet har en stor ventil bak som kan reguleres etter værforholdene og en ekstra nettdør foran som kan brukes for å skape ekstra ventilasjon uten å få inn småkryp på varme dager. Teltet har også et forseglede gulv sydd til ytterteltet, som beskytter teltet mot vind, insekter og smuss.
Oppholdsrommet
Takket være de store vinduene og takhøyden på 200 cm, føles oppholdsrommet lyst og luftig. Teltets vinduer er utstyrt med rullgardiner som kan justeres i tre posisjoner, noe som gjør det enkelt å velge hvor mye lys eller innsyn man ønsker. Oppholdsrommet kan også enkelt møbleres med et bord og stoler for fire personer.
Soveplassen
Soveplassen er delt opp i to soverom med plass til to personer i hvert rom. Veggen mellom soverommene kan også enkelt tas bort hvis man ønsker å samle hele familien i ett stort soverom. Et mørkere stoff i veggene gir mindre lysinnslipp.
Øvrig
Teltet har god ventilasjon med en bred ventil bak som kan reguleres for å få ønsket luftstrøm. Teltduken er helt vanntett med tapede sømmer og er flammehemmende. Innerteltet trenger ikke å tas ned når teltet pakkes sammen. Stengene er fargekodede for enklere montering.
| Varumärke | Outwell |
| Personer | 4 |
| Antal sovrum | 1 |
| Tältduk | Outtex® 3000 Select, 100% polyester |
| Vattenpelare | 3000 mm |
| Stänger | Duratec fibreglass 8.5, 11-12.7 mm |
| Sovkabin | Sleep-tight inner: Mörka väggar och tak med lågt ljusgenomsläpp, 100% polyester |
| Golv (Material) | Dubbelbelagd, vattentät 100 % polyeten |
| Packstorlek | 70 x 33 x 33 cm |
| Vikt | 15.4 kg |
| Montering | Tältduk först eller med innertält monterat |
| Konstruktion | Tunneltält |
| Monteringstid | Inflyttningsbart: 7 minuter 14 minuter inklusive alla linor och fästpunter |
| Väska/förvaring | Väska med kraftiga band för att kunna bära tältet kortare avstånd |
| Färg | Blå |
| Tonade fönster | Ja |
| Innertält material | Andningsbar polyester |
| UV-skydd | UPF 30+ |
Dette produktet har kun vurderinger, men ingen anmeldelser.

































BESTILL I DAG, SÅ SENDER VI PÅ TIRSDAG
60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr