Outwell Sky 6 Familjetält
Familietelt for den aktive familien som leter etter et telt som er enkelt å sette opp, men som har god plass til å samles om kvelden eller ved dårlig vær. Fastsydd gulv under hele teltet gir et godt klima inne i teltet og beskytter mot trekk, fukt og småkryp. Et romslig oppholdsrom gir god plass til møbler. Soverom med mørkere vegger og tre soverom der mellomveggene kan åpnes hvis man ønsker å samle familien i ett stort soverom.
Dette produktet er dessverre ikke i vår katalog for øyeblikket.
Til butikk hjemmeside »
Sitemap »
Antall personer: 6
Antall soverom: 3
Takhøyde: 210 cm
Gulvflate: ca 18 m²
Vekt: 21,8 kg
Romslig familietelt
Outwell Sky 6 ær et telt som minner oss om en mindre hytte. Tre soverom og et romslig oppholdsrom gir god plass til å tilbringe tid i teltet. Takket være det utstikkende taket foran, får teltet både en større del med takhøyde samt et beskyttelse over inngangen som beskytter mot både regn og sol.
Outwell Sky 6 Familietelt
- Stabilt: testet opp til vind på 24 m/s
- Romslig oppholdsrom på 240 x 380 cm
- Soverom med mørkere stoff for mindre lysinnslipp
- Fastsydd gulv i teltduken beskytter mot kaldras, fukt og insekter
- Enkelt å montere takket være fargekodede stenger
- Stor regnbeskyttet åpning foran samt ekstra åpning på siden
- God ventilasjon (stor ventil bak og gjennom dørene)
- Innebygde insektnett for ventilasjon og nettdører for begge åpningene
- Innebygde gardiner
- Lampesladdfester og krok for taklampe
- Neongule teltlinjer som er godt synlige
- Nettlommer for oppbevaring i soverommene
Om Outwell Sky 6
Outwell Sky 6 ær et familietelt tilpasset for grupper på opptil seks personer der både soveområdet og oppholdsrommet har god plass. Teltets design minner mest om en hytte med et utstikkende tak som beskytter døren mot regn og sol. Det lille taket kan også brukes til oppbevaring av sko, leker eller utstyr.
Teltet har to dører, begge med regnsikre glideløser og innebygde nettdører. Dette gjør at teltet er lett å ventilere på varmere dager. Teltet har også et forseglede gulv sydd til ytterteltet, som beskytter teltet mot vind, insekter og smuss.
Oppholdsrommet
Takket være de store vinduene og takhøyden på 210 cm, føles oppholdsrommet lyst og luftig. Teltets vinduer er utstyrt med rullbare gardiner som kan justeres i tre posisjoner, noe som gjør det enkelt å velge hvor mye lys eller innsyn man ønsker. Oppholdsrommet kan også enkelt møbleres med bord og stoler og rommer uten problemer en familie med fire barn.
Soveområdet
Soveområdet er delt opp i tre soverom med plass til to personer i hvert rom. Veggene mellom soverommene kan også enkelt fjernes hvis man ønsker å samle hele familien i ett stort soverom. Et mørkere stoff i veggene gir mindre lysinnslipp.
Øvrig
Teltet har god ventilasjon med en bred ventil bak. Alle ventiler kan justeres for å oppnå ønsket luftstrøm. Teltduken er helt vanntett med tapede sømmer og er flammehemmende. Innerteltet er forhåndsmontert ved levering og trenger ikke å tas ut når teltet pakkes sammen. Stengene er fargekodede for enklere montering.
| Varumärke | Outwell |
| Personer | 6 |
| Antal sovrum | 3 |
| Tältduk | Outtex® 3000 Select, 100% polyester |
| Vattenpelare | 3000 mm |
| Stänger | Duratec glasfiber 8.5/12.7 mm |
| Takhöjd | 210 cm i allrum, 195 cm i sovkabinen |
| Sovkabin | 100% Polyester |
| Golvyta | ca 18 m² |
| Golv (konstruktion) | Fastsytt tältgolv under hela tältet |
| Golv (Material) | Dubbelbelagd, vattentät 100 % polyeten |
| Packstorlek | 66 x 37 x 37 cm |
| Vikt | 21,8 kg |
| Väska/förvaring | Väska med kraftiga band för att kunna bära tältet kortare avstånd |
| Tonade fönster | Ja |

















































BESTILL I DAG, SÅ SENDER VI I MORGEN
60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr