Outwell Springwood 4SG Familietelt
Lettre familie telt for fire personer med to mørke soverom og et oppholdsrom med ståhøyde. Store tonede vinduer i tre retninger gir et lyst og trivelig oppholdsrom. To innganger hvorav en er regnskjermet gjør teltet lett å plassere. Fastsydd gulv i hele teltet beskytter mot kulde, fukt og insekter.
Dette produktet er dessverre ikke i vår katalog for øyeblikket.
Til butikk hjemmeside »
Sitemap »
Antall personer: 4
Antall soverom: 2
Takhøydde: 200 cm
Gulvflate: ca 12 m²
Vekt: 15,3 kg
Kvalitetstid for den aktive familien
Outwell Springwood 4SG ár et 4-personers telt som fokuserer på detaljene som gir en høy komfort på campingferien. En kraftig duk, fastsydd gulv, stabile teltstenger og den regnskjermede sideinngangen gir familieteltet høy ytelse og komfort i alle vær. Kort sagt et sikkert valg for familien som vil ha et pålitelig og lettrest familietelt.
Outwell Springwood 4SG Familietelt
- Stabilt: testet opp til vindstyrker på 24 m/s
- Kraftige glassfiberstenger og forsterkninger på kritiske punkter av duken
- Forseglet gulv beskytter mot insekter, vind og smuss
- Outwell Dark Inners: Sovekabin med mørke vegger og tak samt gardiner for ventilasjonen gir mindre lys på morgenen og på kvelden
- Mellomveggen i sovekabinen kan tas bort for å samle hele familien i ett rom
- Fargekodede stangkanaler gir enkel og rask montering
- Store tonede vinduer gir et behagelig lys og god utsikt samtidig som det beskytter mot innsyn og varme
- Innebygde gardiner som justeres i tre låser
- Regnskjermet sideinngang sikrer at man ikke får inn vann i teltet.
- Ordentlig dimensjonert ventilasjon
- To åpninger gjør teltet enkelt tilgjengelig og gir ytterligere mulighet for å ventilere teltet varme dager
- Innebygde insektnett i ventilasjonen
- Kabelgjennomføring til telt og til sovekabin
- Neonfargede teltliner som synes godt i mørket
Om familieteltet Outwell Springwood 4SG
Outwell Springwood 4SG ár et familietelt av klassisk design tilpasset for fire personer, men vi anbefaler det æven for familier med ett barn da litt ekstra plass i sovekabinen er mye verdt. Takket være den kraftigere duken, de tålige Duratec teltstengene og en unik festing på teltlinene klarer teltet en vindstyrke på opp til 24 m/s.
Teltet har to åpninger, en regnskjermet åpning på siden og en stor åpning foran. Den regnsikre sideåpningen gjør at både soveavdelingen og oppholdsrommet blir enkelt tilgjengelige æven ved dårlig vær, mens den store åpningen foran åpner opp teltet under varme dager.
Outwell Rear Ventilation System
Den ekstra brede ventilasjonen bak kan åpnes helt for å skape ekstra luftstrøm i teltet under varme dager eller om morgenen.
Oppholdsrommet
Oppholdsrommet ær romslig og det går bra å møblere det med et mindre bord og stoler for fire personer. De store tonede vinduene gir i tillegg til en god utsikt æven et meget behagelig lys i hele rommet samtidig som de reduserer innsynet. Teltets vinduer er dessuten utstyrt med rullgardiner som justeres i tre låser, noe som gjør det enkelt å velge hvor mye lys eller innsyn man vil ha.
Sovekabinen
Sovekabinen i Outwell Springwood 4SG ár delt opp i to soverom med plass for 2 personer i hvert rom. Veggen mellom soverommene kan tas bort for å samle hele familien i ett stort soverom. Et kraftigere mørkt stoff i sovekabinen samt i ytterteltets stoff over sovekabinen reduserer effekten av mange teltcampers versting, morgensolen. Sovekabinen har æven en gardin som kan rulles ned over ventilasjonen for å redusere lyset som kommer inn derfra.
Øvrig
Teltduken ær helt vanntett med tapede sømmene og er flammehemmende. Dørene i ytterteltet er æven utstyrt med glidelåser som går i nederkanten så man kan få dem tåte mot gulvet. Innerteltet er forhåndsmontert ved levering og trenger ikke tas ned når teltet pakkes sammen. Stengene er fargekodede for enklere montering.
| Varumärke | Outwell |
| Personer | 4 |
| Antal sovrum | 2 |
| Tältduk | Outtex® 3000 Select, 100% polyester |
| Vattenpelare | 3000 mm |
| Stänger | Duratec glasfiber 9.5-12.5 mm |
| Takhöjd | 200 cm i allrum, 190 cm i sovkabinen |
| Sovkabin | Dark Inner: Mörka väggar och tak med lågt ljusgenomsläpp, 100% polyester |
| Golvyta | ca 12 m² |
| Golv (konstruktion) | Fastsytt tältgolv under hela tältet |
| Golv (Material) | Dubbelbelagd, vattentät 100 % polyeten |
| Packstorlek | 68 x 29 x 29 cm |
| Vikt | 15,3 kg |
| Konstruktion | Tunneltält |
| Monteringstid | Inflyttningsbart: 6 minuter 13 minuter inklusive alla linor och fästpunter |
| Väska/förvaring | Komprimerbar bärväska för kompakt storlek |
| Tonade fönster | Ja |

































BESTILL I DAG, SÅ SENDER VI I MORGEN
60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr