Jack Wolfskin Skyrocket III Kuppeltelt - Fynd
Jack Wolfskin Skyrocket III är et helt fritt stående kuppeltelt som takket være kraftige DAC-stenger på utsatte steder og krysskobling i toppen får en veldig god ytelse i harde vinder. En kraftigere vinkling av stengene gir även en bedre høyde i teltet. To dører med to mindre absider gir gode muligheter til trygt å oppbevare pakkingen utenfor sovekabinen. Teltet har et ventilasjonssystem med åpninger i taket og døren som gir deg et skorsteinlignende drag inne i teltet for god luftgjennomstrømning. Under varme sommern&etter kan teltet monteres uten ytterduk for ekstra ventilasjon.
OBS! Kundretur, teltet er brukt en gang men er ikke anvendt.
LES MERAntall personer: 3
Vekt: 3100 g (min 2760 g)
Abside/Førtelt: Liten
Sesonger: 3
Romslig kuppeltelt
Skyrocket III er et helt frittstående 3-personers telt som passer godt for eksempel kano, sykkel eller andre eventyr der overnattinger kan forekomme på vanskelig underlag eller der lav vekt er nødvendig, f.eks. lengre vandringer. Med DAC teltstengene får teltet også god ytelse i tøffere forhold og utvider den innvendige plassen. To dører gjør teltet lett tilgjengelig og gjør det enklere å komme inn og ut av teltet. Skyrocket III har et innovativt ZIP-ventilasjonssystem med to justerbare åpninger i taket og i dørene som skaper en skorsteineffekt og god luftstrøm inne i teltet. Takket være at teltet er av typen kuppeltelt, er det lett å flytte rundt ferdigmontert hvis man camperer på steinete eller hardt underlag.
Jack Wolfskins Skyrocket III
- Frittstående
- Optimalisert diameter gir bedre vindstabilitet
- God høyde i soveområdet
- Enkelt og raskt å montere
- DAC stenger
- To ventilasjoner i taket, to ventiler med glidelås på dørene samt mulighet for å ventilere innerteltet fra alle hold (360° Ventilasjon)
- To innganger med absider, gir enkel tilgang for alle som bruker teltet og god plass for oppbevaring og matlaging
- Fester for tørkesnor/lampene i teltet
- Reflekser i glidelåser og festepunkter
- Fire interne oppbevaringslommer
- Mål innertelt: 225 x 170 x 115 cm
- Pakkemål: 57 x 20 cm
- God ytelse på teltduken (4000 mm vanntetthet)
OBS: Filmen viser modellen Skyrocket II
| Varumärke | Jack Wolfskin |
| Personer | 3 |
| Tältduk | Polyester 75D: Lättvikt, robust, snabbtorkande och UV-resistant med PU-coating |
| Vattenpelare | 4000 mm |
| Stänger | DAC Aluminium |
| Golv (Material) | HYDROFILM POLYESTER 150D: slitstarkt, vattentätt, belagt golv |
| Packstorlek | 57 x 20 cm |
| Vikt | Max: 3100 g, Min: 2760 g |
| Typ | Kupoltält |
| Innertält material | Polyester 68D andningsbar: mjukt mesh-tyg, snabbtorkade och andningsbart |







BESTILL I DAG, SÅ SENDER VI PÅ MANDAG
60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr