Robens Challenger 2 Tält
Let og stabilt to-personers tunneltelt med åpning på siden. Et kraftig duk og aluminiumsstenger gir et svært pålitelig telt som passer også for de tøffere turene.
LES MERAntall personer: 2
Vekt: 2,4 kg
Fortelt: Lite
Sesonger: 3
Veldig telt for pengene
Robens Challenger er et to-personers tunneltelt med åpning fra siden. Et veldig bra duk og stabile aluminiumsstenger gjør at man får et lett, stabilt og værbestandig telt til en virkelig god pris. Teltet passer både for fjellturer og for eksempel sykkelferien.
Teltet har ordentlig god gjennomgående ventilasjon med ventiler som kan reguleres innenfra teltet. Teltduken er laget av kraftig rip-stop polyester og alle sømmer er teipet, noe som garanterer både slitestyrke og god vanntetthet.
Robens Challenger
- Robust: Testet mot vind opp til 140 km/h
- Veldig bra ytelse på teltduken (5000 mm vannsøyle, ripstop og forsterkninger på utsatte steder)
- Aluminiumsstenger og integrerte stangkanaler i duken gir stabilitet og holdbarhet mot vær og vind
- Raskt og enkelt å montere. To fargekodede stenger
- Stangkanalene er lukket på en side for enklere montering av stengene
- God ventilasjon (stor regnsikker ventil bak og ventiler på sidene)
- Monteres og pakkes sammen med innerteltet forhåndsmontert. Bra ved dårlig vær.
- Forsterket duk ved utsatte deler
- Lommer for oppbevaring i innerteltet
- Klesline i taket på soveavdelingen
- Myggnett i innerteltets åpning
- Vanntett oppbevaringspose
- Fortelt samt et mindre rom i fotenden (tilgjengelig via glidelås i innerteltet) for oppbevaring av utstyr.
- Reparasjonssett for teltduk inkludert
| Varumärke | Robens |
| Personer | 2 |
| Tältduk | HydroTex HD RS, 75D polyestertaft 189T, Ripstop, Brandhämmande, 100%polyester |
| Vattenpelare | 5000 mm |
| Stänger | Aluminium 7001, T6, 8.5 mm, anodiserad |
| Sovkabin | 68D polyester 190T, andningsbar, 100 % polyester |
| Golv innertält | 75D polyestertaft 210T, 10 000 mm, 100 % polyester |
| Packstorlek | 41 x Ø15 cm |
| Vikt | 2.4 kg (Min 2.1 kg) |
| Montering | Tältduk först eller med innertält monterat |
| Säsonger | 3 |
| Konstruktion | Tunneltält |
| Väska/förvaring | Packväska med rullåsning/komprimering. |
Anmeldelser (2)
Obs: är du/ ni längre än 1,85 kan det bli något trångt i detta tält.
I övrigt fint tält!























BESTILL I DAG, SÅ SENDER VI PÅ MANDAG
60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr