Robens Chaser 1 Tält
Ny Robens Chaser 1 är et veldig lettmontert enmannstelt som är slitesterkt, lett og pakkvennlig. Teltduken är laget av silikonbehandlet nylon med ripstop. Dette sammen med gode aluminiumsstenger gör at teltet til tross for sin lave vekt klarer virkelig harde väder. Robens Chaser 1 är testet for å klare vind opp til 200 km/h. En bra funksjon är att teltet även kan användas uten yttertält eller med nedre delen av yttertältet rullet opp på varmere netter.
Dette produktet er dessverre ikke i vår katalog for øyeblikket.
Til butikk hjemmeside »
Sitemap »
Antall personer: 1
Vekt: 1260 g / 1120 g
Absid/Førtelt: Svært liten
Sesonger: 3
Minimal vekt og pakkestørrelse
Robens Chaser 1 är et lettvekts telt laget av slitesterke materialer og retter seg mot de hardere turene der lav vekt og høy ytelse er kritisk. Teltet er med en sentralt plassert stang og fire integrerte hjørnestenger veldig enkelt å montere även i tøffere vind. Den bredere midjen i kombinasjon med hjørneplugger gir det romslig innvendig, noe som gir god komfort til tross for den mindre størrelsen. Duken på teltet er laget av ripstop nylon og er silikonbehandlet, noe som gjør at den holder spensten även i veldig fuktige forhold. Ved varmere vær kan man kun sette opp innerteltet eller rulle opp underdelen på ytterduken for å nyte en natt myggfritt under åpen himmel.
Robens Chaser 1
- Ekstremt lett: 1260 gram
- Testet mot vind på 200 km/h
- Robens Hydrotex NRS-T teltduken er laget av 100% rip-stop nylon og er silikonbehandlet, noe som gjør at den holder spensten även i våtere vær.
- Silikonbehandlingen gir även en høy UV-motstand og en lang levetid
- Raskt og enkelt å montere med en sentralt plassert stang med integrert stangkanal
- Integrerte stenger i hjørnene gir ekstra høyde i hode- og fotende
- Monteres med ytterteltet først eller med innerteltet forhåndsmontert. Bra ved dårlig vær.
- Kan även brukes med bare innerteltet som er helt i mesh
- Ytterdukens nedre del kan rulles opp mot sentrumstangen
- Absid for pakking
- Dørr med toveiskjede (kan bare åpnes i overdelen for ekstra ventilasjon)
Om Robens Chaser 1 Lettvekts telt
Robens Chaser 1 är et telt for dere som skal ut på hardere eventyr eller som prioriterer lav vekt og slitestyrke. En sentralt plassert innvendig stangkanal med to komplementære mindre stenger i hver sin ende gjør teltet veldig lett å reise även etter en lang dags vandring.
Teltet har en kileform med god aerodynamikk samtidig som den sentrale buen gir høyde og bredde for teltet, mens de mindre integrerte stengene gir godt med plass i fot- og hodeenden. Den slitesterke Robens Hydrotex NRS-T teltduken er laget av "rip-stop" nylon og er silikonisert ut- og innside, noe som gir både lav vekt og en holdbarhet mot vann. Unike nylonduker holder en god spenst även i virkelig fuktige forhold. Silikonbehandlingen gir dessuten mer motstand mot UV lys enn vanlige impregnert polyesterduker. Den innvendige stangkanalen gir även ekstra vindtålighet og forhindrer eventuell snø fra å bygge seg opp på teltet.
Vel ute på feltet monteres Robens Chaser enten med ytterduken først eller med innerteltet montert, noe som minimerer risikoen for å få inn vann i teltet ved oppsett. Det går även an å reise helt uten yttertelt for å sove under åpen himmel.
| Varumärke | Robens |
| Personer | 1 |
| Tältduk | Hydrotex NRS-T, 20D nylon 380T, ripstopnylon, silikonbehandlad PU-belagt, 100% nylon |
| Vattenpelare | 2000 mm |
| Stänger | Aluminium 7001, T6, 8.5/7.0 mm, anodiserad |
| Sovkabin | 20D nylon B3 nät, andningsbar, 100% nylon |
| Golv innertält | 20D ripstopnylon 380T, PU 5000 mm, 100% nylon |
| Packstorlek | 35 x 12 cm |
| Vikt | 1.26 kg (Min 1,12 kg) |
| Montering | Tältduk först eller med innertält monterat |
| Säsonger | 3 |
| Konstruktion | Tunneltält |
| Väska/förvaring | Packväska med rullåsning/komprimering. |






























60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr