Robens Klondike PRS Tipitält
Tipitelt som passer familien eller den mindre gruppen. Kan kompletteres med innertelt, matte eller ovn. Duk med ripstop og forsterkede fester gir et stabilt og sikkert telt. Det forseglede gulvet beskytter mot kulde og småkryp.
LES MERAntall personer: 6
Takhøyde: 270 cm
Størrelse: ca 12,5 m²
Vekt: 11,2 kg
Mindre tipi
Robens Klondike er en mindre tipi for familier eller grupper på opptil 6 personer. En stor fordel med teltet er dets fleksibilitet der det går an å komplettere det med innertelt, gulvmatte og teltovn. En annen stor fordel er den slitesterke teltduken som er utstyrt med ripstop, forsterkede fester og er brannhemmende. Til tross for sin størrelse er den relativt lett og enkel å sette opp da den kun bruker en sentralstang.
Robens Klondike PRS
- Kraftig duk med ripstop og forsterkede fester gir et sikkert og stabilt telt
- Stabilt, testet til vindstyrker på opptil 195 km/h
- Robens stormsikring for teltlinene gir økt stabilitet i kraftig vind
- Veldig enkel montering med en sentralstang
- Avtagbart gulv (glidelåser)
- Godt dimensjonert ventilasjon og myggnett i døren
- De store ventilene på siden kan også åpnes for å få inn mer lys i teltet
- Reflekstråd i teltlinene
- Forberedt for ovn (åpning på toppen og gulvet kan åpnes til midten for å vike unna en seksjon)
- Kan kompletteres med ovn, innertelt for 4 personer og en teltmatte
Om Robens Klondike
Ser dere etter følelsen av å komme så nær naturen som mulig når dere camperer, så er en tipi vanskelig å slå. Robens Klondike er en mindre tipi med plass til opptil 6 personer, noe som gjør at den passer perfekt for familien eller den mindre gruppen. Den kraftige sentralstangen i midten gjør teltet enkelt å sette opp, og i kombinasjon med den kraftige duken får man et virkelig stabilt telt som tåler vindstyrker på opptil 195 km/h.
Teltet er lett tilgjengelig gjennom den store A-formede åpningen, og til tross for sentralstangen i midten er det romslig og enkelt å bevege seg i. Døren beskyttes av en overhengende kant, noe som gjør at den kan være åpen selv i lett regn. Døren er delt i to deler, så man kan velge hvor mye man vil åpne opp. Det finnes også myggnett i døren for de gangene man vil lufte teltet.
Teltets gulv har en glidelås, så det kan tas av hvis man ønsker å bruke teltet uten gulv. Gulvet har også en glidelås inn mot midten, så hvis man bruker ovn, kan man åpne en seksjon i gulvet for å unngå skader fra ovnen. På toppen av tipien finnes det en justerbar ventilasjon, og teltet har tre mindre ventilasjonsåpninger på den nedre kanten. Disse kan også brukes for å få inn mer lys i teltet.
Teltet er veldig fleksibelt når det gjelder tilbehør. Det går an å legge til en ovn, en teltmatte og et innertelt for 4 personer.
| Varumärke | Robens |
| Personer | 6 |
| Tältduk | HydroTex HD RS, 75D polyestertaft 190T, Ripstop, Brandhämmande, 100% polyester |
| Vattenpelare | 5000 mm |
| Stänger | Aluminium anodiserad 7001, 32 mm mittstång och 19 mm A-ram vid dörren |
| Golv (Material) | Avtagbart via blixlås, 210T Oxford-polyester, 10.000 mm, 100% polyester |
| Packstorlek | 73 x 29 cm |
| Vikt | 11.2 kg |
| Flamskyddad duk | Ja |
| Väska/förvaring | Packväska med kompressionsremmar |
| Färg | Dark Green |
Tilbehør til dette produktet
Robens Denali Tältkamin
Packstorlek: 54,5 x 41 x 26 cm
Material: Stål
Vikt: 11.5 kg
Maxhöjd: 355 cmRobens Klondike/Settler Innertelt
Personer: 4
Vikt: 3,3 kg
Packstorlek: 58 x 15 cmRobens Klondike & Settler Field Teltmatte
Typ: Fleece
Packstorlek: 50 x 20 cmRobens Klondike & Settler Field Gulvbeskyttelse
Mått ca: 350 x 370 cmRobens Oppbevaringslommer
Storlek: 100 x 40 cm



































60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr