Robens Klondike Tipi-telt - Fynd
Mindre tipi telt som passer familien eller den mindre gruppen. Kan kompletteres med innertelt, matte eller ovn. Duk med bomullsblanding gir et veldig bra klima i teltet, og det forseglede gulvet beskytter mot kulde og småkryp.
OBS! Kundretur, pakket ut.
LES MERAntall personer: 6
Takhøyde: 270 cm
Størrelse: ca 12,5 m²
Vekt: 16,7 kg
Mindre tipi
Robens Klondike er en mindre tipi for familier eller grupper på opptil 6 personer. En stor fordel med teltet er dets fleksibilitet da det kan kompletteres med innertelt, gulvmatte og teltovn. En annen stor fordel er teltduken som er en bomullsblandet duk, noe som gir teltet et betydelig bedre innemiljø enn andre duker. Dette fordi bomullen beskytter mot varme og isolerer ved kulde.
Robens Klondike
- Kraftig duk i teknisk bomull gir et bedre klima i teltet og en lengre levetid
- Stabilt, testet til vindstyrker på opptil 168 km/h
- Robens stormsikring for teltlinene gir økt stabilitet i kraftig vind
- Veldig enkel montering med en sentrumstang
- Avtagbart gulv (glidelåser)
- Ordentlig dimensjonert ventilasjon og myggnett i døren
- De store ventilene på siden kan også åpnes for å få inn mer lys i teltet
- Reflekstråd i teltlinene
- Forberedt for ovn (åpning på toppen og gulvet kan åpnes til midten for å vike unna en seksjon)
- Kan kompletteres med ovn, innertelt for 4 personer og en teltmatte
Om Robens Klondike
Ser dere etter følelsen av å komme så nær naturen som mulig når dere camper, så er en tipi vanskelig å slå. Robens Klondike er en mindre tipi med plass til opptil 6 personer, noe som gjør at den passer perfekt for familien eller den mindre gruppen. Den kraftige sentrumstangen i midten gjør teltet enkelt å reise, og i kombinasjon med den kraftige duken får man et virkelig stabilt telt som tåler vindstyrker på opptil 168 km/h.
Ved å blande bomull og polyester får teltet et betydelig bedre innemiljø enn andre telt. Dette fordi bomullen puster, beskytter mot varme og isolerer ved kulde. Den gir dessuten et betydelig stillere innemiljø. Med andre ord kan man si farvel til raslingen når det blåser og den klassiske teltlukten som følger med syntetiske duker på varme dager. Duken er impregnert mot vann, og ved kraftigere regn sveller bomullsfibrene i duken, noe som gjør duken helt vanntett.
Teltet er lett tilgjengelig gjennom den store A-formede åpningen, og til tross for sentrumstangen i midten er det romslig og enkelt å bevege seg i. Døren beskyttes av en overhengende kant, noe som gjør at den kan være åpen selv i lett regn. Døren er delt i to deler, så man kan velge hvor mye man vil åpne opp. Det finnes også en ekstra nettingdør for de gangene man vil lufte teltet.
Teltets gulv har en glidelås, så det kan tas av hvis man ønsker å bruke teltet uten gulv. Gulvet har også en glidelås inn mot sentrum, så hvis man bruker ovn, kan man åpne en seksjon i gulvet for å unngå at det blir skadet av ovnen. På toppen av tipien finnes det en justerbar ventilasjon, og teltet har tre mindre ventilasjonsåpninger på den nedre kanten. Disse kan også brukes for å få inn mer lys i teltet.
Teltet er veldig fleksibelt når det gjelder tilbehør. Det går an å legge til en ovn, en teltmatte og et innertelt for 4 personer.
| Varumärke | Robens |
| Personer | 6 |
| Tältduk | HydroTex polycotton 65 % polyester / 35 % bomull. 210 g/m² |
| Stänger | Aluminium anodiserad 30.8-52 mm mittstång/22 mm A-ram |
| Golv (Material) | Blixtlåsgolv, 210T Oxford-polyester, 10,000 mm, 100 % polyester |
| Packstorlek | 80 x 27 cm |
| Vikt | 16.7 kg |
| Flamskyddad duk | Bomullen ger tältduken ett natruligt flamskydd |
| Väska/förvaring | Packväska med kompressionsremmar |
| Färg | Khaki |
Tilbehør til dette produktet
Robens Denali Tältkamin
Packstorlek: 54,5 x 41 x 26 cm
Material: Stål
Vikt: 11.5 kg
Maxhöjd: 355 cmRobens Klondike/Settler Innertelt
Personer: 4
Vikt: 3,3 kg
Packstorlek: 58 x 15 cmRobens Klondike & Settler Field Teltmatte
Typ: Fleece
Packstorlek: 50 x 20 cmRobens Klondike & Settler Field Gulvbeskyttelse
Mått ca: 350 x 370 cmRobens Oppbevaringslommer
Storlek: 100 x 40 cm




















BESTILL I DAG, SÅ SENDER VI PÅ MANDAG
60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr