Robens Pioneer 2EX 2-personerstält
Stabilt og lett 2-personers tunneltelt med bra duk, aluminiumsstenger og en stor fortelt som passer til fotturer, jakt, fiske eller sykkelturer. Perfekt for dere som er nye teltere eller ønsker et bra telt til en virkelig god pris.
Dette produktet er dessverre ikke i vår katalog for øyeblikket.
Til butikk hjemmeside »
Sitemap »
Antall personer: 2
Vekt: 2,9 kg
Fortelt: Stort
Sesonger: 3
Lett og romslig 2-personers telt
Robens Pioneer 2EX har plass til to personer, men har så lav vekt at det er et rimelig alternativ for deg som ønsker å telte alene. Teltet har et stort fortelt med god sittehøyde som gir plass til å sitte i samt for utstyr. Noe som gjør at teltet passer for fjellturer, fiske, jakt eller sykkelferier.
Robens Pioneer 2EX
- Testet for vindstyrker opp til 195 km/t
- Ekstra stort fortelt gir god plass til bagasje og matlaging
- Monteres og pakkes sammen med innerteltet forhåndsmontert. Bra ved dårlig vær.
- Aluminiumstenger gir stabilitet og holdbarhet mot vær og vind
- God ventilasjon gjennom teltet og mulighet for ventilasjon fra undersiden for varme dager
- Insektnett i all ventilasjon
- Liten pakkestørrelse for et telt med så stort fortelt
Om Robens Pioneer 2EX
Ved å unngå ekstra finesser og bare fokusere på lav vekt og værbestandige detaljer, får man et svært prisverdig telt som har en virkelig god ytelse til en god pris. Formen på teltet, et godt teltduk og aluminiumstenger gir et telt som klarer selv tøffere vær og er testet mot vind opp til 195 km/t. Teltet har gjennomgående ventilasjon, og døren til soveområdet er utstyrt med myggnett i de situasjoner man ønsker å åpne teltet for å skape ekstra luftstrøm.
Teltduken er laget av polyester med PU-behandling som er flammehemmende, og alle sømmer er teipet, noe som garanterer både slitestyrke og god vanntetthet i mange år uten å kompromisse for mye på vekten.
| Varumärke | Robens |
| Personer | 2 |
| Tältduk | HydroTex Core, 75D polyester 190T, Brandhämmande, 100 % polyester |
| Vattenpelare | 3000 mm |
| Stänger | Aluminium 7001, T6, 8.5 mm, anodiserad |
| Sovkabin | 68D polyester 190T, andningsbar, 100 % polyester |
| Golv innertält | 75D polyestertaft 185T, 6 000 mm, 100 % polyester |
| Packstorlek | 44 x 19 cm |
| Vikt | 2.9 kg / Min 2,5 kg |
| Montering | Tältduk först eller med innertält monterat |
| Säsonger | 3 |
| Konstruktion | Tunnetält |
| Väska/förvaring | Packväska med rullåsning/komprimering. |




















































BESTILL I DAG, SÅ SENDER VI PÅ MANDAG
60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr