Robens Starlight 2 Tält
Veldig slitesterkt telt som kombinerer aluminiumsstenger med et kraftig duk med forsterkninger på utsatte punkter. Dens lave profil kombinert med kileformen gir god ytelse mot vind, og det er testet for vind opp til nesten 160 km/t. At det i tillegg er relativt lett og pakkvennlig gjør det til et godt valg for duoen eller for ensomme eventyreren som ønsker litt mer plass.
LES MERAntall personer: 2
Vekt: 2,5 kg
Fortelt: Lite
Sesonger: 3
Prisverdig og pakkvennlig to-personers telt
Robens Starlight 2 er et lettvekts to-personers telt for tøffere miljøer der høye krav til kvalitet og holdbarhet mot vær og underlag stilles. Teltets lave vekt og robuste kilkonstruksjon med en lav profil gjør at det passer utmerket for fjellturer eller sykkelaventyr. Det som gjør at vi på GetCamping liker Robens Starlight så mye er at man får et såpass bra telt for et i forhold til konkurrentene så bra pris.
Robens Starlight 2
- Lett og værbestandig. Testet med vindstyrker opp til 160 km/h
- Raskt og enkelt å montere (en overgangsstang)
- Monteres og pakkes sammen med innerteltet forhåndsmontert. Bra ved dårlig vær.
- Fem justerbare ventiler gir god ventilasjon, fire ventiler er justerbare fra innsiden
- Meget god ytelse på teltduken (5000 mm vannsøyle, ripstop og forsterkninger på utsatte steder)
- Storm guard system gir god stabilitet selv ved ekstreme vindforhold
- God oppbevaringsmuligheter for et såpass lite telt (spesielt for personer som ikke krever hele lengden)
- Reparasjonssett for teltduk inkludert
Om Robens Starlight 2
Friluftsentusiaster og syklister er målgruppen for dette smidige og meget prisverdige teltet. God duk, aluminiumsstenger gir et meget pålitelig telt som er testet for å motstå vind på 160 km/h.
Robens Starlight 2 er enkelt å montere gjennom en overgangsteltstang med snapfeste samt fire forhåndsmonterte støtter. Teltet er lett å montere og pakke sammen med innerteltet forhåndsmontert, noe som sikrer det mot fukt under regnfulle dager. Teltet har også en enkelt regulerbar ventilasjon og en fortelt for oppbevaring.
Teltduken har tapede sømmer og er med sin 5000 mm vannsøyle (vannbestandighetsklassifisering) meget holdbar mot tøft vær. Duken er også flammehemmende behandlet for sikker bruk.
| Varumärke | Robens |
| Personer | 2 |
| Tältduk | HydroTex HD RS, 75D polyestertaft 189T, Ripstop, Brandhämmande, 100%polyester |
| Vattenpelare | 5000 mm |
| Stänger | Aluminium 7001, T6, 8.5 mm, anodiserad |
| Sovkabin | 68D polyester 190T, andningsbar, 100 % polyester |
| Golv innertält | 75D polyestertaft 210T, 10 000 mm, 100 % polyester |
| Packstorlek | 43 x 16 cm |
| Vikt | 2,5 kg (Min 2,3 kg - exklusive markpinnar) |
| Montering | Tältduk först eller med innertält monterat |
| Säsonger | 3 |
| Konstruktion | Tunneltält |
| Väska/förvaring | Packväska med rullåsning/komprimering. |
Anmeldelser (1)
Finns gott om plats för en större bredare madrass + all utrustning. Gott om ventilation fram/bak. Det klara alla skitväder jag har använt det i. Som sagt MYCKET tält för pengarna. Helnöjd!

















BESTILL I DAG, SÅ SENDER VI PÅ MANDAG
60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr