Outwell Earth 3 Plus Telt
Rask og enkel å reise og samtidig værbestandig. Outwell Earth 3 Plus er et svært rimelig tremannstelt som egner seg for både camping og utendørsaktiviteter. En romslig vestibyle som har løst gulv med foldede kanter og sovekabin med lav lysgjennomgang gir også god komfort i teltet.
LES MERAntall personer: 3
Vekt: 5,6 kg
Apside/Fortelt: Stor
Allroundtelt for camping og friluftsliv
Pålitelig og lettoppsatt telt som fungerer like godt for camping, sykkel-/motorsykkelferien som i skogen eller på vandreturer. En sovekabin med lavt lysinnslipp gir god komfort, og en romslig apside/fortelt med avtagbart gulv gir godt beskyttelse for utstyr. Doble dører gjør teltet lett tilgjengelig og kan åpnes for ekstra ventilasjon på varme dager.
Outwell Earth 3 Plus Telt
- Fargekodede stenger og stangkanaler gjør det enkelt å sette opp
- Robuste teltstenger og slitesterkt duk gir et stabilt telt
- Ekstra vindstabilitet ved at teltduken, bardunene og teltstengene festes sammen under montering
- Mørk sovekabin med lavt lysinnslipp beskytter mot kveldssol og morgensol
- Sovekabinen har et tett gulv som beskytter mot smuss, fukt og insekter
- To dører i ytterteltet gjør teltet mer tilgjengelig og forbedrer ventilasjonen på varme dager
- D-formet dør på yttertelt og innertelt er lett å håndtere i all slags vær
- Apside/fortelt med avtagbart gulv med opphøyde kanter
- Monteres og pakkes sammen med innerteltet festet til teltduken, ideelt i dårlig vær
- Bred, justerbar ventil bak gir god luftstrøm
- Myggnett i ventilasjon og på døren til sovekabinen
- Innebygde gardiner
- Oppbevaringslommer i innerteltet
- Faste barduner som med sin neongule farge er godt synlige om kvelden
Om Outwell Earth 3 Plus
Outwell Earth 3 Plus er et tremannstelt som er raskt å sette opp og som, takket være slitesterke stenger og god duk, gir solid beskyttelse i all slags vær. En stor ventil bak gir god ventilasjon og reduserer kondens. Sovekabinen er helt forseglet med slitesterkt gulv og myggnett i ventilasjonen. Teltet inkluderer også en bunnduk av badekartype med opphøyde kanter til forteltet for ekstra beskyttelse mot smuss og fukt. Perfekt for å holde utstyret tørt og rent.
Sovekabinen
Sovekabinen er helt forseglet med slitesterkt gulv og myggnett i ventilasjonen. Sovekabinen har plass til tre personer, men passer også godt for to som ønsker ekstra store liggeunderlag eller mer plass til bagasje. Et kraftigere mørkt stoff i hele sovekabinen minimerer effekten av mange teltentusiasters verste fiende, morgensolen.
Øvrig
Outwell Wind Guard System, der teltduken, stengene og bardunene festes sammen, gir svært god ytelse i sterk vind. Duken er flammehemmende og helt vanntett med en vannsøyle på 3000 mm og teipede sømmer.
| Varumärke | Outwell |
| Personer | 3 |
| Tältduk | Outtex® 3000 Select, 100% polyester |
| Vattenpelare | 3000 mm |
| Stänger | Duratec glassfiber 8,5 mm |
| Sovkabin | Søvntett innside: Mørke vegger og tak med lav lysgjennomgang, 100 % polyester |
| Golv (konstruktion) | Avtakbart teltgulv med høye kanter |
| Golv (Material) | Dobbeltbelagt, vanntett polyetylen |
| Packstorlek | 59 x 20 cm |
| Vikt | 5,6 kg |
| Montering | Teltduk først eller med innertelt montert |
| Säsonger | 3 årstider (vår-høst) |
| Konstruktion | Tunneltält |
| Väska/förvaring | Veske med kraftige stropper for å bære teltet på kortere avstander |
| Färg | Green |
| Miljö | PFC-fri vannavstøtende |



























BESTILL I DAG, SÅ SENDER VI PÅ MANDAG
60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr