Robens Nordic Lynx 4 Vintertelt
Romslig og lettstelt 4-personers vintertelt tilpasset de skandinaviske forholdene. Snøskjørt, høyt plassert ventilasjon og bedre stabilitet med flere festepunkter gir et telt som klarer selv tøffere vinterforhold. En svært slitesterk silikonisert nylon teltduk og aluminiumsstenger holder vekten og pakkestørrelsen nede.
LES MERAntall personer: 4
Vekt: 4,6 kg
Absid/Förtält: Stor
Sesonger: 4
Lett vintertelt
Robens Nordic Lynx 4 är et vintertelt tilpasset for våre skandinaviske vintre, men som også kan brukes året rundt. Teltet rommer fire personer og har en svært romslig absid, noe som gjør at det passer for turer der mer utstyr er nødvendig, eller som kan brukes som beskyttelse ved dårlig vær. Store ventiler som kan justeres innenfra på begge sider gir et lettjustert luftstrøm. Stangkanaler som går hele veien ned på en side samt justerbare festepunkter for teltplugger med solide aluminiumsbånd gjør det enkelt å reise og justere teltet.
Robens Nordic Lynx 4 Vintertelt
- Testet mot vind på 165 km/h
- Holdbar silikonisert nylonduk som holder formen selv under svært våte værforhold
- Monteres med ytterteltet først eller med innerteltet forhåndsmontert. Bra ved dårlig vær.
- Stangkanaler som går helt ned på den ene siden gir en enkel montering i dårlig vær
- Ekstra store stangkanaler som rommer doble stenger ved ekstreme forhold
- Ekstra lange løkker på festene for teltplugger - gir mulighet for ekstra forankring av teltet (for eksempel med ski/staver)
- Romslig absid med en takhøyde på 125 cm
- Dør med doble glidelåser øker muligheten for fleksibilitet med ventilasjonen (bra ved matlaging i absiden om vinteren)
- Døren har spenne for å låse den nede for å lette ved ekstremvind
- Ventiler som er justerbare fra innsiden
- Ventiler med både nettpanel og stoffpanel
- Innerteltet har snorer i taket for utstyr, klær eller lampe samt oppbevaringslommer på sidene
- Reflekser ved ventilasjon og dør gjør det lett å finne teltet selv i mørket
- Liten pakkestørrelse
- Reparasjonssett for teltduk inngår
Robens Hydrotex NRS-T
Robens Hydrotex NRS-T er en nylonduk som er silikonbehandlet, noe som gir svært gode egenskaper i våte forhold. Dette ved at den holder formen bedre, noe som gir mindre slitasje når duken er spent og får mindre bevegelser ved harde vinder. Det gir også mindre spenninger om man monterer og/eller strammer duken i regn, da den ikke krymper om været slår om til sol.
Robens Vintertelt
Nordic Lynx er Robens 4-sesongstelt som er tilpasset for å også klare telting om vinteren. En lengre duk/snøskjørt som kan måkes over med snø forhindrer kaldras og forbedrer isolasjonen. I tillegg til den lengre teltduken er stangkanalene større, døren har en låsning mot bakken for å sikre lukking i hardt vær, teltpluggene har lengre løkker samt ekstra stormliner for ekstra sikkerhet. Teltet er tilpasset for å kunne håndteres med hansker, og sidedøren har doble glidelåser for fleksibel ventilasjon og mulighet for å lage mat i teltet om vinteren ved bare å åpne overdelen av døren. Ventilasjonssystemet er flyttet høyere opp og er noe større i vintertelt sammenlignet med 3-sesongstelt. Dette for å ta hensyn til den lengre duken/snøskjørtet som forhindrer kaldras.
| Varumärke | Robens |
| Personer | 4 |
| Tältduk | Hydrotex NRS-T, 20D nylon 380T, ripstopnylon, silikonbehandlad PU-belagt, 100% nylon |
| Vattenpelare | 2000 mm |
| Stänger | Aluminium 7001, T6, 11 mm, anodiserad |
| Takhöjd | Absid: 125 cm, Sovkabin: 115 cm |
| Golv innertält | 75D polyestertaft 210T, 10.000 mm, 100% polyester |
| Packstorlek | 44 x 20 cm |
| Vikt | 4.6 kg (Min: 4,06 kg) |
| Montering | Tältduk först eller med innertält monterat |
| Säsonger | 4 |
| Innertält material | 68D polyester 190T, andningsbar, 100% polyester |
















































BESTILL I DAG, SÅ SENDER VI PÅ MANDAG
60 dagers åpent kjøp
Gratis frakt på bestillinger over 1000 kr